חברת נוקלאיי מרגיעה את העובדים בתקופה מלחיצה. אין ספק שכולנו צריכים להירגע רגע. חברת התוכנה Nucleai קיימה לעובדיה בחודשים האחרונים סדנת מיינדפולנס להפחתת מתח ושיפור יכולת הריכוז והקשב בתקופות מאתגרות. בנוסף לסדנה, חנכה החברה חדר מדיטציה ייעודי המאפשר תרגול במהלך יום העבודה. הקורס הועבר על ידי נעמה קטן, מתרגלת, מרצה וחוקרת את תחום המיינדפולנס באוניברסיטת חיפה. והעובדים אפילו העידו בשיחת הסיכום על השיפור ביכולת ההתמודדות שלהם, במצבם הנפשי, והתקשורת בין העובדים. 

חברת Nuceai קיימה קורס מיינדפולנס לעובדים (צילום: יח
משתתפים בסדנת המיינדפולנס בנוקלאיי. סיפרו על שיפור בתקשורת|צילום: יח"צ

נטורל אינטליג'נס מביאה את משפיעני הרשת לביקור. לפעמים אנחנו מקנאים על מפגשים ששולחים לנו, אבל זה כבר מוגזם: חברת ההייטק אירחה במשרדיה את האירוע הקיץ השנתי של קהילת המשפיעים והמשפיעות של ארגון Teenk, משרד פרסום לנוער וצעירים. באירוע השתתפו כ-100 בני נוער משפיעני רשת. בין היתר היו שם ראש צוות הסושיאל של כאן 11 טל רובינצקי; רינה וייסמן, שאתם כנראה מכירים בעיקר בתור זאת ששואלת אנשים בטיקטוק "מה החלום שלך"; וגולת הכותרת מבחינתנו - פאנל שאלות ותשובות עם "הפשוטע", בר אלמליח, כך שאתם יודעים שהיה גם מצחיק.

נטורל אינטליג'נס מארחת את הפשוטע (צילום: אביב אור גל)
בר אלמליח ("הפשוטע") בפאנל בנטורל אינטליג'נס. האלטר-אגו שכולנו צריכים|צילום: אביב אור גל

ענקית אבטחת הסייבר טרנד-מיקרו עוברת למשרדים חדשים. כאן גרים בכיף: על רקע החלטת ענקית אבטחת הסייבר היפנית-אמריקאית טרנד-מיקרו להרחיב את פעילותה בישראל, השלימה לאחרונה החברה מעבר למשרדים חדשים במגדל פלטינום ברחוב הארבעה בתל אביב. המשרדים הם בגודל של כ-450 מ"ר, וכוללים שלושה חדרי ישיבות מתקדמים וחדר הדרכה לטובת פעילות Trend Campus, המסמיכה עובדים בתחום הסייבר. נבנו מספר חדרי ישיבות שאובזרו בציוד תקשורת מתקדם ומאובטח, ותאי טלפון ייחודים (איך הם אוהבים תאי טלפון שם בהייטק).  חדרי הישיבות נבנו על ידי חומרים מבודדי רעשים במטרה לאפשר קיום של מספר פגישות במקביל באופן המבטיח דיסקרטיות ואינטימיות מלאה ללקוחות. 

איילה מיכלסון מונתה למנכ"לית סייסנס ישראל ולמנהלת המוצר והטכנולוגיה הראשית. בתפקידה בסייסנס, איילה תשלב את ניסיונה בתפקידים קודמים כדי לקבוע את האסטרטגיה, החזון והטכנולוגית עבור פלטפורמת Sisense Embedded Analytics. היא תהיה אחראית על הובלת צוותי מוצר, שיווק מוצר, צמיחה והנדסה של סייסנס. בנוסף, היא גם תנהל את האתר של החברה בישראל. התעייפנו רק מלהגיד את כל המשימות שלה. בעברה שימשה איילה כסמנכ"לית מוצר ב-Gloat וב-Similarweb, בתפקידי ניהול בחברות כמו Perion, BMC Software וכמייסדת הסטארט אפ Showroom. 

איילה מיכלסון (צילום: יח
המנכ"לית ומנהלת המוצר והטכנולוגיות של סייסנס, איילה מיכלסון. מתי היא ישנה?|צילום: יח"צ

קרינה רובינשטיין מונתה ל-Venture Partner בחממת InNegev. רובינשטיין תהיה מובילת השקעות בתחומי טכנולוגיות האקלים והקיימות. היא שימשה דירקטורית בכירה לפיתוח עסקי ברשות לחדשנות, הייתה סמנכ"לית פיתוח עסקי ב-Neurotech Solutions וניהלה פיתוח עסקי בחברות סטארט אפ בתחומים שונים, בהם קלינטק וקיימות. חממת InNegev הוקמה בשנת 2020 במטרה לחזק את ההייטק בדרום המדינה, ובמסגרתה פועלים כיום תשעה סטארטאפים בתחומי טכנולוגיות אקלים כגון חקלאות, מים, פודטק, אנרגיה ועוד.

קרינה רובינשטיין (צילום: InNegev)
קרינה רובינשטיין, VP ב-InNegev. מפריחה את השממה|צילום: InNegev

דארן שיין מונה ל-Senior Associate בקרן Square Peg. שיין יהיה אחראי על השקעות של הקרן בסטארט אפים ישראלים בשלבים מוקדמים. שיין שימש פרינסיפל בקרן ION Crossover Partners, שהשקיעה בחברות ישראליות כמו מאנדיי, סימילארווב, טאבולה, לושה, אקווה ו-Perimeter81. בתפקידו האחרון דארן היה VP of Operations בחברת הסטארט אפ Compete וכיהן בבורד של XM Cyber. 

דארן שיין (צילום: Square Peg)
דארן שיין, משקיע בכיר ב-Square Peg. אחראי על הארלי סטייג'|צילום: Square Peg

אסי מויאל מונה ל-COO בחברת האדטק eTeacher. במסגרת תפקידו יהיה מויאל אחראי על פעילות בתי הספר מהיבטים העסקיים, המקצועיים והתפעוליים. בנוסף יעסוק בפיתוח עסקי, שיתופי פעולה מקצועיים ועסקיים וקידום פעילות הB2B בחברה. מויאל הוא בעל ניסיון של למעלה מ-25 שנה כמנהל עסקים בתחומי המכירות, תפעול, פיתוח עסקי ושרות לקוחות.

אסי מויאל (צילום: יחצ eTeacher)
אסי מויאל, ה-COO הטרי של eTeacher. הרבה משימות עם המילה "עסקי"|צילום: יחצ eTeacher

חברת ריסקיפייד שמה ספוט על העובדים. בחברה החליטו לעשות קמפיין פנימי בהשראת הבלוג המצולם הוותיק Humans of New York (למרות שהדימיון הוא בתכלס רק בשם). בגדול מדובר בסדרת ראיונות מצולמים קצרים וקצביים עם כמה מהעובדים והעובדות בחברה, שנותנים פנים אנושיות לעבודה שם. בהתחלה השיקו את הסרטונים פנימית, ועכשיו הם מעלים אותם בהדרגה לרשתות החברתיות. גם אם הרעיון לא מקורי, הביצוע חמוד. איך עוד היינו לומדים על הרובוט ממיין-הפלפלים של בן??----------------------

במהלך הקיץ המדור פועל במהדורה שבועית. יודעים על משהו מעניין שקורה בחברה שלכם? יש לכם רעיונות והצעות מה עוד צריך להיות במדור? ספרו לנו הכל ב-minuy@tech12.co.il