הבינה המלאכותית שנכנסה לחיינו בסערה בשנה האחרונה כבר פותרת חידות רפואיות ויכולה לענות לנו על שאלות מורכבות, אך במהלך החודשים האחרונים הצטברו סיפורים חריגים על אנשים שהתייעצו עם AI וכתוצאה מכך קיבלו החלטות על חייהם האישיים שחרצו גורלות.

כך למשל אישה מלונדון התייעצה עם ChatGPT וסיפרה לו שהיא מנהלת רומן. אותה אישה שאלה את הבינה המלאכותית האם היא צריכה להתגרש מבעלה ולסיים את נישואיה. ChatGPT השיב: "חשוב מאוד להיות כנה עם עצמך". האישה סיפרה לאחר מכן שאותה עצה של הבינה המלאכותית עודדה אותה להתגרש.

בעיתון בבלגיה דווח על גבר תושב המדינה שהתייעץ עם AI במשך 6 שבועות על משבר האקלים. הבינה המלאכותית השיבה לו שהדבר שהכי גדול שהוא יכול לעשות למען משבר האקלים הוא לסיים את חייו. אותו אדם שם קץ לחייו והותיר אחריו שני ילדים.

אשתו של הגבר הבלגי שהתאבד מתכוונת כעת לתבוע את החברה שייצרה את הבינה המלאכותית. לאחר מותו היא סיפרה שככל שהוא דיבר יותר עם ה-AI, הוא התנתק מאנשים בחייו עד ששם קץ לחייו.

הסיפורים הקשים הללו מלמדים עד כמה חשוב להבין את ההיגיון שעומד מאחורי המכונה שמדברת איתנו. חשוב גם לשים לב עד כמה אנו מוכנים להתחבר רגשית לבינה המלאכותית ולתת לה להשפיע על חיינו.

 לצפייה בפרק המלא באפליקציית 12+ לחצו כאן

>> בזמן שעבדתם, פרק 139 -"יש בישראל טלטלה, זה מבריח משקיעים"