מייסד טוויטר ג'ק דורסי חשף כיצד בת'רדס שואבים מהמשתמשים שלהם מידע על כל אורחות חייהם. דורסי צילם את המסך והראה עד כמה האפליקציה החדשה של מטא שואבת את כל המידע ממשתמשיה. בין היתר' הוא הראה כי האפליקציה מקבלת מידע על הבריאות, הכושר, המידע הפיננסי, איפה המשתמשים גלשו, מידע רגיש וניתוחי מידע. 

האפליקציה הזו כל כך תובענית בשאיבת המידע שלה, שהיא לא יכולה לעלות באירופה. העובדה הזאת הופכת את ההשקה המטאורית שלה, עם 100 מיליון משתמשים ב-5 ימים, לאפילו יותר מרשימה.

עוד בעיה חמורה היא שאם רוצים למחוק את ת'רדס, אפשר לעשות זאת רק בתנאי שתמחקו את האינסטגרם שלכם, אבל היא כנראה תיפתר בקרוב. רק במאי האחרון מטא קיבלה קנס של 1.2 מיליארד אירו מהאיחוד האירופי, בגלל שהיא העבירה את המידע מארצות הברית בדרך לא מקובלת. 

המידע שמקבלת אפליקציית ת'רדס ממשתמשיה
המידע שמקבלת אפליקציית ת'רדס ממשתמשיה

כרגע בת'רדס מחכים לאישורים מאירופה. האיחוד האירופי דורש אישורים ספציפיים לאופן שבו המידע של המשתמשים עומד להישמר - בעיקר סביב המידע הרפואי. בעצם מה שהאירופים אומרים למטא הוא שהם מבינים שהם רגילים להקים אפליקציות בהן ניתנת להם הרשות לעשות ככל העולה על רוחם עם המידע אודות המשתמשים שלהם, אך לא הפעם. אתם רוצים אפליקציה פופולרית? אין בעיה, אבל צריך התאמות ורגולציה. 

 לצפייה בפרק המלא באפליקציית 12+ לחצו כאן

>> בזמן שעבדתם, פרק 136 - הטכנולוגיה שתגלגל טריליון דולר ב-2035