בחור טייוואני בשם ג'נסן הואנג נכנס השבוע למועדון טריליון הדולר. אנבידיה, החברה שבראשה הוא עומד, היא אולי החברה הכי גדולה שרובנו יודעים עליה הכי מעט. החברה דרמטית מאוד לחיים של רבים מאיתנו, רבים התעשרו בזכותה ורבים עומדים להיות עניים בגללה.

למרות שאנחנו הכי חכמים בדיעבד, יש חברה אחת שכנראה הייתה ההשקעה הכי בטוחה של העשור האחרון. נניח שהייתם משקיעים 10,000 דולר לפני 10 שנים ב-S&P 500 - אז היו לכם היום 25,494 דולר. אם הייתם משקיעים בברייקשייר של וורן באפט, היו לכם כמעט 29 אלף דולר; אם הייתם משקיעים באמזון היו לכם 91 אלף דולר ואם הייתם משקיעים באפל היו לכם 110 אלף דולר. אם הייתם משקיעים באילון מאסק וטסלה היו לכם היום 300 אלף דולר ביד, על אף כל הטרלול. אבל אם הייתם משקיעים באנבידיה היו לכם היום יותר ממיליון דולר - יותר מפי 100 מסכום ההשקעה הראשוני.

השבוע מניית אנבידיה זינקה ביום אחד ב-24%. זו לא סתם עוד מנייה קטנה שעלתה. זהו הזינוק השלישי הכי גבוה בהיסטוריה, כשרק אפל ואמזון לפניה. שוויים של 24% אחוזי העלייה האלה נאמד ב-184 מיליארד דולר - שווי של יותר מחברת טכנולוגיה בתחום השבבים. 

לשם השוואה, אינטל שווה 114 מיליארד דולר, כלומר אינטל יותר קטנה מהזינוק היומי של אנבידיה, שמגרדת כרגע מלמטה את מועדון טריליון הדולר - שווי שהחברה כנראה תגיע אליו בימים הקרובים (ואכן הגיעה אליו אתמול). בפסגה הזאת יש כיום רק חמש חברות - אפל, אמזון, מיקרוסופט, ארמקו הסעודית וגוגל - והיא השישית, אחרי עלייתה ונפילתה של מטא. 

 לצפייה בפרק המלא באפליקציית 12+ לחצו כאן

>> בזמן שעבדתם, פרק 130 - למה הימין בכל העולם כל כך שונא את ג'ורג' סורוס?