אחרי שכבשה את השוק, סדרת המחשבים הניידים העסקיים ExpertBook של אסוס (ASUS) לוקחת את המוצרים צעד חשוב קדימה, עם מחשבה לא רק על הביצועים ונוחות המשתמשים - אלא גם על הדורות הבאים. הסדרה עושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ממוחזרים או כאלו הניתנים למחזור. חיי המוצרים הוארכו, ופליטות גזי החממה כתוצאה מהשימוש בהם, כמו גם מתהליך הייצור ומשרשרת הערך כולה, מצטמצמים משמעותית משנה לשנה.

הסדרה מיועדת לאנשי עסקים ובעלי מקצועות ממנעד רחב ומגוון - ממעצבים גרפיים, דרך אנשי IT ועד רופאים - מתוך הבנה שסביבת העבודה שלנו כבר מזמן לא מוגבלת למשרד, ואפילו לא לבית לצידו. היא התרחבה לבתי קפה, רכבות, מטוסים ובקרוב גם מוניות אוטונומיות בדרך למשרדים או בחזרה מהם. משכך, מחשבי ה-ExpertBook העסקיים נוחים מאוד להתניידות ולשימוש בכל מקום ולכל צורך. הם מגיעים עם חומרה עדכנית ועוצמתית, רמת אבטחה מובנית גבוהה, יציבות ואמינות מרביות בשמירת המידע ועמידות מוגברת מפני נפילות וזעזועים, על פי תקינה מחמירה של הצבא האמריקאי. 

בנושא הקיימות, אסוס לקחה על עצמה להגיע לניטרליות פחמנית (Net zero) עד 2050 והגדירה יעדי ביניים: 30% הפחתה בעצימות הפחמן בשרשרת הערך (כלומר: בהיקף הפליטות לכל קוט"ש אנרגיה בקרב הספקים המובילים) עד שנת 2025, ו-100% אנרגיות מתחדשות בכל מרכזי הפיתוח הגלובליים עד 2035 (באלו שבטייוואן כבר ב-2030). כל זאת דרך התייעלות אנרגטית, ניצול אנרגיה ירוקה ואימוץ חדשנות. השינויים שהוכנסו כעת בסדרת ה-ExpertBook הם צעד חשוב בדרך לשם.  

המוצר המוביל בסדרה הוא ExpertBook B9 (דגם מלא - B9403), מדובר במחשב הנייד העסקי בגודל 14 אינץ' הקל בעולם. זהו לפטופ דק וקומפקטי המתאים לכל סוגי השימושים, עם מסך OLED ידידותי לעיניים (מפחית אור כחול) המציג צבעים מדויקים ועשירים, וזמין במפרטים שונים.

ASUS ExpertBook B9 (צילום: Asus)
ASUS ExpertBook B9|צילום: Asus

הנוחות במשקל - פחות מקילוגרם אחד - לא באה על חשבון האיכות והעמידות: מאפייני הסדרה כולה, ובהם אורך חיי הסוללה, התקן המחמיר של צבא ארה"ב (MIL-STD-810H) למצב של נפילות וזעזועים וכמובן נושא הקיימות וצמצום הפליטות, מתקיימים גם ב-B9. אשר לביצועים, הדגם הזה מגיע עם מעבד חזק במיוחד של אינטל מדור 13, בצד זיכרון ושטח אחסון מכובדים. פיצ'ר חביב שכדאי להכיר הוא טכנולוגיית ה-AI המוטמעת במצלמה, באופן שמאפשר לה לעקוב אחר המשתמש בזמן שהוא נע במרחב בעת שיחות בווידאו. עוד יישום נוח הוא היכולת להתאמה אישית בלוח המקשים באמצעות תוכנה ייעודית.

דגם B9 כולל טכנולוגיית NFC להתחברות מאובטחת לחשבון המשתמש, וכן גיבויים רציפים באמצעות תמיכה ב-RAID. הוא תומך ב-WiFi E6 העדכני לחיבור מהיר ויציב, ומכיל מגוון חיבורים מתקדמים להעברת קבצים מהירה. מערכת השמע שלו מתקדמת, עם סינון רעשים דו-כיווני לטובת שיחות וידאו איכותיות יותר, ומערכת הקירור שקטה ויעילה. רמת אבטחת המידע ב-B9 היא גבוהה ביותר ומספקת הגנה מקסימלית על הדאטה המאוחסן.

את ההחלטה לשים הפעם דגש על נושא הקיימות מנמקים בחברה: "עבורנו, לייצר מוצר מעולה זה הרבה מעבר לטכנולוגיה. השאיפה שלנו היא להיות מובילת טק עולמית בבניית עולם טוב יותר. לכן, אנחנו משלבים אחריות תאגידית, חברתית וסביבתית, בכל החלטה עסקית וקובעים יעדים מדידים משמעותיים שיבטיחו לכולנו את המחר".