חברת הבינה המלאכותית הישראלית, AI21 Labs, מגייסת 155 מיליון דולר לפי שווי של 1.4 מיליארד דולר. זהו סבב גיוס שלישי לחברה והשתתפו בו גוגל ואנבידיה, כמו גם קרנות כ-b2venture, Samsung Next, Walden Catalyst, Pitango ו-SCB10X.

החברה, שהוקמה על ידי מומחי ה-AI פרופ' יואב שוהם, אורי גושן ופרופ' אמנון שעשוע, מפתחת את אחד ממודלי ה-LLM החזקים בעולמות ה-NLP (מודלים של שפה טבעית) כיום, לצידן של חברות ענק גלובליות כמו OpenAI, מיקרוסופט, גוגל ומטא. המודל, שנקרא ג'ורסיק 2, מאפשר יישומים ואפליקציות מבוססי טקסט, כגון עוזרים וירטואליים, צ'ט-בוטים, אפליקציות לניהול תוכן, תוכנות לפישוט טקסט וכתיבה יצירתית.

בשנה החולפת הכפילה AI21 Labs את כח-האדם שלה ליותר מ-200 עובדים. כעת, בעקבות הגיוס החדש, בכוונתה לגייס כ-100 עובדים נוספים, כבר בשנה הקרובה. בנוסף, לאחרונה, פתחה החברה משרדים בארה"ב.

"ג'נרטיב AI מבשר על עידן חדש בתחום המחשוב בכל התעשייה", אומר ג'נסן היאנג, מייסד ומנכ"ל NVIDIA. "החדשנות הטכנולוגית שמביאה AI21 Labs תסייע לחברות וארגונים להגביר את יעילות העבודה של מערכות מבוססות בינה מלאכותית ותהפוך אותה למדוייקת ואמינה יותר".

מנכ"ל אנבידיה ג'נסן היאנג: "החדשנות הטכנולוגית שמביאה AI21 Labs תסייע לחברות וארגונים להגביר את יעילות העבודה של מערכות מבוססות בינה מלאכותית ותהפוך אותה למדוייקת ואמינה יותר"

יו"ר AI21 Labs פרופ' אמנון שעשוע הוסיף: "AI21 Labs מאמנת ומפתחת מודלי שפה גדולים המונגשים באמצעות פלטפורמה לחברות, ארגונים ומפתחים, ובמקביל מציעה למשתמשי קצה מוצרים מבוססי AI דוגמת Wordtune. סבב הגיוס הנוכחי מעודד את תהליכי הצמיחה של החברה במטרה להשיג את יעדה: פיתוח השלב הבא של יכולות ה- AI, כך שיתפרסו על פני תחומי עשייה ודעת נוספים. אנו מאמינים שבעקבות הגיוס, לתכניות הצמיחה של החברה תהיה השפעה ברמה הגלובלית ובטווח הזמן הקרוב".

בגיוס הקודם אמר פרופ' שעשוע ל-tech12 כי הפוטנציאל של ג'נרטיב AI הוא "כמו הנפט החדש או החשמל החדש. זה משהו תשתיתי, זה לא רק המוצר. יש לנו תפיסה יחודית לחברה, של איך לוקחים את מה שיש כרגע בחזית ובונים אינטליגנציה. זה גם מה שמעניין אותי אישית. לא מעניין אותי עכשיו להיות חלק מייסוד חברה שעושה מוצר שעוזר לך לכתוב. מה שמעניין אותי זה לעשות משהו, שהאימפקט שלו על העתיד יהיה מאוד משמעותי".