גיוס ענק בסייבר הישראלי: חברת הסייבר קייטו נטוורקס (Cato networks) של היזם שלמה קרמר הודיעה על גיוס 238 מיליון דולר - גיוס ההון הגדול מתחילת השנה - לפי שווי של כ-3 מיליארד דולר. עד כה גייסה החברה 773 מיליון דולר. לפי החברה זהו סבב גיוס אחרון לפני הנפקת החברה וכניסתה לבורסה.

קייטו הוקמה ב-2015 בידי קרמר, שנמנה על מייסדי צ'ק פוינט ואימפרבה, וגור שץ, מייסד-משותף של אינקפסולה. ב-2022 חצתה קייטו את רף 100 מיליון הדולרים בהכנסות שנתיות צפויות והפכה לקנטאור. הפלטפורמה של קייטו משלבת בין פתרונות אבטחה, אחסון ורשתות לפתרון מקיף אחד, ונועדה להחליף את ההסתמכות המסורתית של חברות וארגונים על מספר גדול של ספקים מתמחים.

"במשך שנים, בנינו את האקוסיסטם הישראלי וכעת אנחנו מובילים עולמיים בתחום הסייבר. זה היה תהליך איטי של בניית אמון בדמוקרטיה הישראלית, בחוקים ובמערכת העוטפת", מסר קרמר ל-tech12. "ההפיכה המשטרית קורעת את העם ומסכנת את כל מה שנבנה כאן בעשורים האחרונים. לצד ההאטה הגלובלית, ישראל מבריחה משקיעים זרים ויזמים מעולים".

"אם תהיה כאן דיקטטורה והממשלה תקבל החלטות ללא איזונים ובלמים - אין דרך חזרה. אם זה היה המצב לפני 20 שנה כשהייתי יזם צעיר בתחילת הדרך, קיים הסיכון שלא הייתי מקבל את הדלק שכל כך דרוש כדי להקים חברות גדולות כמו צ’ק פוינט ואימפרבה"

קרמר הוסיף כי "אם תהיה כאן דיקטטורה והממשלה תקבל החלטות ללא איזונים ובלמים - אין דרך חזרה. ייקח שנים לתקן את הנזק שנגרם. אם זה היה המצב לפני 20 שנה כשהייתי יזם צעיר בתחילת הדרך, קיים הסיכון שלא הייתי מקבל את הדלק שכל כך דרוש כדי להקים חברות גדולות כמו צ’ק פוינט ואימפרבה".

סבב הגיוס הנוכחי בקייטו הובל על ידי לייטספיד ונצ'רס ובהשתתפות סופטבנק וקרן ויז'ן 2 שלה, Adams Street Partners, Sixty Degree Capital, ו-Singtel Innov8. בעקבות הסבב יצטרף מייסד ומנהל לייטספיד ראבי מהארה, לדירקטוריון של קייטו: "אני מתרגש להצטרף לדירקטוריון כדי לעזור להנחות את החברה לקראת שלב הצמיחה הבא שלה, בזמן שהיא ממשיכה להרחיב את היצע המוצרים ולהגדיל את כוח המכירות, השיווק והמיתוג הגלובליים שלה", מסר מהארה.