שלושה מיזמים חדשים למניעת הרצח הבא באמצעות חדשנות וטכנולוגיה נולדו מתוך ההאקתון של עמותת מיכל סלה: מערכת המאפשרת הגשת תלונה אנונימית, אפליקציית חירום בלתי נראית ומערכת המטרגטת אוטומטית גברים אלימים. עמותת מיכל סלה נוסדה במאי 2020, על ידי לילי בן-עמי בעקבות רצח אחותה מיכל סלה ז"ל על-ידי בן זוגה ואב ילדיה. האקתון נועד על מנת לקדם את השיח למניעת אלימות כלפי נשים. המיזמים הללו יוצגו במסגרת יום האישה הבינלאומי, בועידת המשפיעות של קשת 12.

Safe and sound

"Safe and Sound", של המייסדת והמנכ"לית לי שריר ולוטן חורב, שותף מייסד ומנהל טכנולוגיות, היא אפליקציית חירום בלתי נראית אשר מופעלת ע"י שימוש במילות מפתח ייחודיות ואישיות שהמשתמשת יכולה להגדיר. מטרת האפליקציה היא לאפשר קריאה לעזרה באופן דיסקרטי, ללא מגע ישיר עם המכשיר הסלולרי. בעת הצורך התוכנה מחוללת רצף פעולות במקביל: שליחת מיקום, הודעת מצוקה, הקלטת האירוע וחיוג לאנשי קשר שהוגדרו מראש (בהתאם לבחירת המשתמשת בשלב ההרשמה).

הקפסולה

"הקפסולה" של המנכ"לית עדי קריאף, ה-CTO לירון זוהר ואושר מיור ה-CMO, הוא מיזם המאפשר למתלוננת להגיש תלונה על בן זוג אלים לשעבר, במערכת מוצפנת ובמינימום חשיפה. הקפסולה מצליבה בין תלונות על ידי מערכת הצפנה מתקדמת, ומזהה מקרים בהן יש יותר מתלונה אחת כלפי אותו אדם. במקרה כזה המערכת מציעה לנשים ללוות זו את זו בתהליך הגשת תלונה במשטרה.

Moresee. AI

מורסי הוא מיזם של המייסדות והשותפות בר ליכטנפלד ומיכל גרינשפן. מדובר בפרסום דיגיטלי ממוקד שמטרתו לעודד בני זוג הנוהגים באלימות לפנות לטיפול. המערכת "מטרגטת" בני זוג הנוהגים באלימות או בעלי מאפיינים אלימים בפוטנציה על בסיס מיפוי ההתנהגות והנוכחות שלהם ברשתות החברתיות ובאינטרנט, בשיטות מבוססות בינה מלאכותית. המערכת מייצרת מודעות ופרסומות דיגיטליות מותאמות להעלאת המודעות לבעיה ופניה לטיפול.

אקוסיסטם חדש של סטראט אפים למניעת אלימות נגד נשים

פורום מיכל סלה היא עמותה רשומה ללא מטרות רווח אשר הוקמה במאי 2020 בעקבות הרצח של מיכל סלה ז"ל, במטרה למנוע את הרצח הבא. הפורום פועל להצלת חיים ולמניעת אלימות כלפי נשים באמצעות חדשנות וטכנולוגיה. הפורום שם דגש על "חשיבה מחוץ לקופסא", יזמות אישית, אחריות, הסברה ומודעות ציבורית רחבה לזיהוי תמרורי האזהרה לאלימות בזוגיות. הפורום מקדם שיח אינטרדיסציפלינרי ואקוסיסטם חדש של סטארט-אפים למניעת אלימות כלפי נשים. היעד: אפס נרצחות בשנה.

במסגרת ועידת המשפיעות המתקיימת היום, בנוסף לחשיפת המיזמים הללו יתקיימו גם פאנלים עם בכירות בהייטק הישראלי: מיכל ברוורמן-בלומנשטיק מנכ"לית מיקרוסופט ישראל, רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי לשעבר ושותפה ב-team8, וקרן לוי נשיאת Payoneer.