אקזיט ישראלי לאחת מחברות הטק הגדולות בעולם: סטארט אפ הסייבק ביוניק (Bionic) מתל אביבנמכרת לענקית הסייבר האמריקאית קראוד סטרייק (CrowdStrike) תמורת 350 מיליון דולר - כך מדווח אתר The Information. העסקה טרם הוכרזה בידי קראוד סטרייק הנסחרת בנאסד"ק, והחברה צפויה להוציא הודעה לבורסה בהמשך היום.

ביוניק מפתחת אפליקציות להגנה ולשליטה על סביבות פיתוח בארגונים. היא גייסה עד כה 80 מיליון דולר ממשקיעים כמו Insight Partners ו-Battery Ventures, והכנסתה השנתית הצפויה שלה עומדת לפי ה-Information על כ-50 מיליון דולר. מוצרי החברה מאפשרים לארגונים לקבל התראה ברגע שיש שינוי באפליקציות של הארגון, בין אם הם בפיתוח או בעבודה שוטפת.

ביוניק הוקמה ב-2019 בידי מנכ"ל החברה עידן ניניו, בעברו מהמפתחים הראשונים בחברת המציאות המעורבת מג'יק ליפ; ואייל ממו, מנהל הטכנולוגיות הראשי (CTO), בעברו עובד בחברת הסייבר Cymmetria. ביוניק מעסיקה כ-200 עובדים בתל אביב ובפאלו אלטו שבקליפורניה.

קראודסטרייק CrowdStrike (עיבוד: שאטרסטוק)
קראוד סטרייק. לא הרכישה הראשונה של הענקית האמריקאית בישראל|עיבוד: שאטרסטוק

קראוד סטרייק היא אחת מחברות הסייבר הגדולות בעולם ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-40 מיליארד דולר. החברה הוקמה לפני כ-12 שנים בידי בכיר מקאפי לשעבר ג'ורג' קורץ. היא הונפקה ב-2019 לפי שווי של 6.7 מיליארד דולר. בפודקאסט "התמונה הגדולה" הסבירו כיצד שינתה החברה את כל החשיבה בתחום אבטחת המחשבים.

ביוניק לא תהיה הרכישה הראשונה של קראוד סטרייק בישראל. לפני כשנה רכשה החברה האמריקאית את סטארט אפ הסייבר ריפוסיפיי (Reposify) בסכום שהוערך בעשרות מיליוני דולרים.