לאחר שהודיעה על פיטורי 20% מכ-6,400 העובדים באוגוסט האחרון, סנאפ דורשת מהעובדים שנותרו לעבוד מהמשרדים לפחות 80% מהזמן, כלומר לפחות 4 ימים בשבוע לעובדים במשרה מלאה.

לפי מזכר פנימי שהגיע לידי בלומברג, מנכ"ל החברה אוון שפיגל, מסביר את הדרישה לשוב למשרדים כאמצעי להגברת ביצועים. "אני מאמין שאם נבלה יותר זמן יחד פנים מול פנים זה יעזור לנו להשיג את מלוא הפוטנציאל", כתב שפיגל במזכר. המדיניות החדשה תיכנס לתוקף בתחילת חודש פברואר הקרוב ותחול על העובדים בכל 30 משרדי סנאפ הגלובליים עם גמישות מטלות עבודה כמו פגישות עם לקוחות.

מניית סנאפ איבדה קרוב ל-80% משוויה מתחילת השנה שלא הייתה פשוטה עבור החברה. במאי החברה הודיעה על האטת גיוסי כוח אדם והנמכת תחזיות על רקע מצב הכלכלה העולמית, הודעה שהביאה לירידה חדה של כ-40% משוויה בטווח הקצר שהייתה יריית הפתיחה לגל ירידות שווי בחברות מדיה חברתית ומדיה לפרסום.

פיטורי העובדים בקיץ הגיעו גם לסנאפ ישראל, ממנה פוטרו כ-30 עובדים כפי שנודע בספטמבר. הפיטורים בישראל השפיעו בעיקר על המשרד בהרצליה שעוסק בניתוח שפה טבעית (NLP), פעילות מבוססת Voca שנרכשה ב-2020 והפעילות בכפר יהושע שעוסקת בפיתוח חומרה למציאות רבודה.

לעומת טוויטר, שהמנכ"ל החדש שלה אילון מאסק מעוניין שכל העובדים הנותרים לאחר פיטורי הענק וגלי ההתפטרויות יעבדו רק מהמשרד ואף מעבר לשעות המקובלות, נראה שהדרישה של סנאפ מרוככת יותר לרווחת העובדים. חברות כמו מטא, סיילספורס וליפט בחרו לצמצם בעלויות באמצעות ויתור על שטחי נדל"ן.

בישראל טרם התקבלה תגובה להשפעת המהלך על העובדים המקומיים.