עוד הסתבכות של אילון מאסק מול הרשויות: הרשות לניירות ערך האמריקאית (SEC) מעוניינת להכריח את אילון מאסק להגיע ולהעיד בחקירה שלה על רכישת טוויטר. הרשות הודיעה כי מאסק לא הופיע להעיד בחודש שעבר לפי בקשתה, וביקשה מהשופט בתיק להכריח אותו להגיע להעיד.

הרשות לניירות ערך החלה לחקור את הרכישה של טוויטר בידי מאסק כבר באפריל 2022 וכבר שלחה דרישות לאלפי מסמכים ממאסק ומגורמים אחרים שהיו מעורבים במכירה, כך לפי הרשות. מאסק כבר הגיש תצהיר לרשות, ואף העיד פעמיים ב-2022. בתגובה לדרישה של הרשות, אמר עורך דינו של מאסק כי "הרשות לניירות ערך כבר לקחה את עדותו של מר מאסק פעמיים בחקירתה המוטעית. מספיק זה מספיק".

לפי הרשות לניירות ערך, מאסק הסכים לתת עדות בפני הרשות בחודש שעבר, אך יומיים לפני התאריך המתואם לפגישה, מאסק העלה מספק התנגדויות לפגישה, ביניהן הטענה כי הוא אינו מעוניין להיפגש עם הרשות בסן פרנסיסקו, היכן שמשרדי אקס (לשעבר טוויטר) שוכנים. ברשות הציעו להיפגש עם מאסק בפורט וורת׳ טקסס, קרוב לאיפה שמאסק מתגורר, אך הוא סירב שוב.

לטענת הרשות לניירות ערך, היא מעוניינת לחקור כיצד מאסק הגיע לרכוש את טוויטר, ולראות שהקניה נעשתה לפי הרגולציה של הרשות. לפני הקניה של החברה, מאסק רכש 9.2% ממניות החברה, כשהרשות דורשת כי כל רכישה של חברה מעל 5% צריכה להיות מוצהרת בפניה.

הדרישה בפני השופט להביא אדם לתת עדות בפני הרשות לניירות ערך, צעד שנחשב לקיצוני, הוא עוד שלב ביחסים העכורים בין הרשות לבין מאסק. ב-2018 צייץ מאסק כי הוא מתכוון להפוך את חברת טסלה לחברה פרטית. הרשות לניירות ערך קנסה את מאסק ב-20 מיליון דולר על הטעיית משקיעים, קנס שמאסק צייץ לאחר מכן שהיה שווה את זה. מאז, מאסק פתח בקמפיין משלו נגד הרשות לניירות ערך על גבי חשבון הטוויטר שלו, והרשות מצידה דרשה לחקור אותו מספר פעמים על עסקיו השונים.